Montáž  audio - videotelefónov, interkomov

Ako si vybrať videotelefón?

Vždy je ideálnym riešením si najprv vybrať systém videotelefónov podľa vlastných požiadaviek na funkcie, ktoré by ste potrebovali a následne pripraviť vhodnú kabeláž.

 

Videotelefóny sa vyrábajú vo verzii bez slúchadla,  alebo vo verzii s klasickým slúchadlom, ktoré pri komunikácii s návštevníkom držíte v ruke. Výber vhodnej varianty je závislý na konkrétnom umiestnení videotelefónu. Napríklad videotelefóny s klasickým slúchadlom sa najčastejšie používajú v miestach, kde je predpoklad, že by hlasitá komunikácia rušila spiaceho človeka (napríklad v spálňach atď..).

 

Ďalší krok pri výbere by mal byť výber funkcií.

Ďalším krokom pri výbere by mal byť výber funkcií, ktoré budete na videotelefóne využívať. Veľmi praktickou a často využívanou funkciou videotelefónu je videopamäť. Jej účelom je uchovať pár okamžikov po zazvonení - snímku návštevníka s aktuálnym časom a dátumom. V prípade, že zrovna nie ste doma, tak máte následne presný a jednoducho dostupný prehľad, o tom kto u Vás bol. Táto funkcia tvorí tiež významný bezpečnostný prvok, využiteľný aj ako dôkazný materiál napríklad pre POLÍCIU.

 

V prípade, že plánujete mať v dome viac videotelefónov napríklad v obývacej izbe, na poschodí, poprípade aj domáci audio telefón v garáži, tak by pre Vás mohla byť vítaná funkcia interkomu. Teda komunikácia medzi vnútornými prístrojmi (videotelefónmi alebo domácimi audio telefónmi). Stačí len stlačiť tatíčko a ostatné prístroje sa rozzvonia odlišným vyzváňacím tónom. Potom len stačí na druhom prístroji aktivovať hovor a môžete komunikovať napríklad s niekým na druhom konci domu.

Dotykový videotelefón s WiFi a videopamäťou umožňuje využívať nový a asi najkomfortnejší spôsob komunikácie s vašou návštevou. Veľmi jednoduchým spôsobom Vám umožňuje pre komunikáciu využívať Váš inteligentný mobilný telefón alebo tablet. K tomu stačí videotelefón alebo tablet prihlásiť do Vašej WIFI siete , a do vášho smartphonu nainštalovať aplikáciu ktorá je dostupná na AppStore a na Google Play. V prípade zazvonenia na dverovú stanicu Vám začne zvoniť aj váš smartphone alebo tablet a po aktivácii hovoru môžete hlasovo komunikovať s návštevníkom, na displeji sa vám zobrazí obraz z dverovej stanice (poprípade samostatné CCTV kamery) a môžete ovládať aj dverový zámok. Vďaka spojeniu pomocou vyhradeného spojenia je možné túto komunikáciu vášho Smartphonu so systémom videotelefónov využívať kdekoľvek, kde máte prístup k mobilnej dátovej sieti, teda aj vo chvíľach keď ste mimo domov. Možnosti, ktoré vám  systém prináša sú veľmi široké. Videotelefóny ďalej obsahujú plnohodnotnú videopamäť so záznamom videosekvencií na SDHC kartu. Samozrejmosťou je pripojenie doplnkovej CCTV kamery.

Veľmi zaujímavým a stále populárnejším riešením je tiež kombinácia videotelefónov s možnosťou pripojenia prenosného bezdrôtového telefónu. Praktické využitie sa ponúka napríklad v prípadoch, že máte na svojom pozemku bazén a nebolo by u neho počuť vyzváňanie videotelefónu, ktorý je umiestnený v dome. Tento bezdrôtový telefón umožňuje tiež telefonovanie na pevnú linku. Pokiaľ máte viac týchto bezdrôtových telefónov, tak môžete medzi nimi využívať funkciu adresného interkomu.

Viac informácií o možnostiach a kombináciách videotelefónov: Katalóg

 

Chcete istotu a prehľad?

12 rokov skúseností a vyše 950 spokojných zákazníkov v oblasti poskytovania technických služieb.

Pozrite pár unikátnych montáží na Facebooku: https://www.facebook.com/alarmcentrum.sk

Pozrite na našom novom Facebooku pár unikátnych montáží: https://www.facebook.com/absolutsecuritysk-110629433741654/

Produktové videá na našom youtube kanáli: https://www.youtube.com

Dohodnite si termín obhliadky, sme tu pre Vás. Telefón: 02/38 123 456

Kontakty

Otváracie hodiny

pondelok - piatok 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00
sobota po dohode
nedeľa zatvorené
štátne sviatky zatvorené
mimo pracovný čas po dohode